Projekt Spregledani otroci

Društvo Vesele nogice je v mesecu juniju kandidiralo na javnem pozivu PROGRAMA ACTIVE CITIZENS FUND V SLOVENIJI za mikro projekte (hiter odziv). Veseli nas, da je bila naša prijava projekta Spregledani otroci  izbrana za financiranje.

S projektom dajemo glas osebam s posebnimi potrebami in njihovim družinam, ki so pogosto spregledani in preslišani ter se borimo za ohranitev njihovih pravic do strokovnih obravnav in terapij.

Projekt je nujen zaradi grožnje drugega vala epidemije Covid-19. Ukrepi za zajezitev širjenja virusa bi lahko ponovno prekinili kontinuiranost in dostopnost terapij za otroke s posebnimi potrebami in močno ogrozili njihovo zdravje. Zato je nujno potrebno razrešiti dve vprašanji in sicer: kako in na kakšen način bo zagotovljeno nadomestilo izgubljenih terapij za otroke s posebnimi potrebami in kako se bo v primeru novega vala epidemije zagotovilo nemoteno potekanje obravnav in terapij.

Z nastopi v medijih, z ozaveščalnimi akcijami, predlogi konkretnih rešitev in javnim izpostavljanjem spregledanosti pravic oseb s posebnimi potrebami smo nagovarjali odgovorne ter zahtevali rešitve in odgovore na omenjene težave.

Projekt Spregledani otroci se odvija v obdobju petih mesecev, in sicer od 15.7. do 15.12.2020. Vrednost projekta znaša 4.999,92€. V projektu nismo povezani s partnerji.

Projekt Spregledani otroci vodi strokovna vodja projektov in programov društva Vesele nogice, Urška Petek.

Projekt je sofinanciran iz Programa ACF v Sloveniji, ki je podprt s strani finančnega mehanizma EGP.