Naredite z nami KORAK ZA PRIHODNOST VESELIH NOGIC

Korak za prihodnost Veselih nogic je projekt društva Vesele nogice, s pomočjo katerega bomo lahko še naprej zagotavljali strokovne obravnave za osebe s posebnimi potrebami. Želimo si zagotoviti celostno, predvsem pa dostopno obravnavo otrok s posebnimi potrebami, ki vse prepogosto ne pridejo do nujno potrebne pomoči zaradi preobremenjenosti zdravstvenega sistema ali celo zaradi pomanjkanja finančnih sredstev. Vse večkrat se srečujemo z družinami, ki nujno potrebujejo pomoč, vendar se zaradi sramu ali drugih razlogov ne želijo in ne morejo izpostaviti v javnosti ter prositi za pomoč, zato se lažje obrnejo po pomoč na nevladne organizacije.

S projektom želimo osveščati in spodbujati ljudi k aktivnemu življenju, istočasno pa jih pozvati tudi k dobrodelnosti. Otroci s posebnimi potrebami v večini ne morejo biti športno aktivni zaradi svoje invalidnosti, zato bomo s tem projektom pozivali druge, da bodo aktivni namesto njih. Naši otroci in njihovi starši so pri premagovanju svojih ovir svojevrstni športniki, saj tečejo življenjski »maraton«. Pri tem jim lahko, v veliki meri, vsi mi pomagamo. Vsak posameznik lahko odteče, prehodi ali opravi neko drugo športno aktivnost, v podporo in namesto naših otrok, ki tega ne zmorejo in ob tem izrazi podporo projektu s poslanim sms-om NOGICE ali NOGICE5 na 1919. Podjetja pa lahko skupaj s svojimi zaposlenimi naredijo kakšno uro športne aktivnosti ali organizirajo pohod, sprehod, rekreativne družabne športne igre, svoj dogodek pa posnamejo in fotografirajo. Na dogodku se lahko opravi tudi simbolični prevzem donacije. Vsa podjetja in posameznike, ki bodo projekt podprli ter njihov slikovni material, tekste in izjave bomo redno objavljali na naši spletni in FB strani.

Projekt Korak za prihodnost Veselih nogic je namenjen zbiranju finančnih sredstev ali materialnih dobrin glede na potrebe posameznih družin, ki se obrnejo na društvo Vesele nogice.

S prejetimi donacijami bomo prejeli sredstva, ki jih potrebujemo za izvedbo ter delovanje zastavljenih programov in ciljev društva. Glavni namen projekta je zaposliti večje število strokovnih kadrov, s pomočjo katerih bodo otroci dobili priložnost za napredek, njihovi starši pa se za to ne bodo rabili izpostavljati v javnosti.

Akcijo Korak za prihodnost Veselih nogic lahko podprete na povezavi: https://forms.gle/PPbfDW2LC9KPt36b9.

Z VAŠO POMOČJO BO KORAK MALIH IN VELIKIH VESELIH NOGIC LAŽJI!