Banka Sparkasse donirala 5.000 EUR društvu Vesele nogice

Fundacija Privatstiftung Kärntner Sparkasse iz Celovca je letos namenila 5.000 evrov za donacijo Banke Sparkasse d. d. društvu za pomoč osebam z motnjami v razvoju Vesele nogice, za katerega so se s svojim aktivnim sodelovanjem pri izboru odločili sodelavci banke.

K oddaji predlogov za donacijo so bili povabljeni vsi sodelavci banke Sparkasse, ki se tudi sicer večkrat letno samoiniciativno organizirajo in sodelujejo pri različnih dobrodelnih akcijah. Povezali so se z lokalnimi društvi, pripravili številne predloge in se nato skupno odločili za pomoč družinam, ki se spopadajo z motnjami v razvoju pri svojih otrocih.

V zadnjih 12 letih je banka Sparkasse namenila donacijam več kot 155.000 EUR za pomoč otrokom in družinam iz socialno šibkejših okolij: podprla je delovanje dobrodelnih organizacij Anin sklad, Mala hiša na Kozjanskem, Anina Zvezdica, Fundacija Leona Štuklja, Petka za nasmeh, Jonatan Prijatelj in pomagala družinam ob naravnih nesrečah.

Društvo Vesele nogice je donacijo iz rok predstavnikov banke Sparkasse prevzelo na dnevu odprtih vrat.

Iskreno zahvaljujemo vsem sodelavcem banke Sparkasse, da so nam izkazali zaupanje in nam namenili tako bogato donacijo. Donacija je v celoti namenjena projektu Zvesti donator – za prihodnost otrok s posebnimi potrebami.