Podjetji P&G in Lidl Slovenija z izdatno donacijo za društvo Vesele nogice

vesele-nogice_cenovka_A5_tisk

Med 8. oktobrom in 4. novembrom bo v vseh Lidlovih prodajalnah potekala družbeno-odgovorna akcija, v kateri bo podjetje P&G del izkupička od prodaje svojih izdelkov namenilo v dobrodelne namene. 20.000 EUR bodo poklonili društvu Vesele nogice, ki nudi podporo staršem otrok z zaostankom v razvoju. Del sredstev bo namenjen za zaposlitev novih terapevtov v društvu, za preostali del pa bodo društvu predali P&G izdelke za premagovanje socialne stiske družin naših članov.

Otroški smeh, igriv pogled in iskrice v očeh. Sreča vsakega starša je zadovoljen in vesel otrok, da pa bo še več dobre volje, bo poskrbela dobrodelna in humanitarna kampanja »Pomagajmo Veselim nogicam«. Slednjo sta zasnovali podjetji P&G in Lidl Slovenija, saj je družbena odgovornost ena izmed njunih osrednjih vrednot. Cilj akcije je med 8. oktobrom in 4. novembrom zbrati 20.000 EUR od prodaje P&G izdelkov v Lidlovih trgovinah, sredstva pa pokloniti Veselim nogicam, društvu za pomoč otrokom z zaostankom v razvoju na različnih področjih. Kot pravijo v podjetju P&G, je vsak prvi korak korak v samostojnost, zato želijo skupaj z Lidlom Slovenija in njegovimi kupci pomagati otrokom z motnjami v razvoju pri prvih korakih v lepšo prihodnost.

Del donacije bo v obliki finančnih sredstev namenjen za zaposlitev novih terapevtov v društvu Vesele nogice, ki jih otroci nujno potrebujejo za svoj napredek. Kot pravi Spomenka Valušnik, predsednica društva, bodo nekateri otroci lahko s pomočjo terapij izboljšali neverbalno komunikacijo, s katero bodo sporočali, kaj si želijo, nekateri bodo lahko uporabljali nadomestno komunikacijo, samostojno sedeli in samostojno jedli, hodili na sprehode ali celo nekoč samostojno zaživeli svoje življenje brez večjih omejitev. »Razvoj in napredek naših otrok je pri vsakem posebej svojevrstna zgodba in vsak napredek, še tako majhen, je dragocen. Vsi si želimo, da bodo nekoč naši otroci čim bolj samostojni. Njihov uspeh pa je v veliki meri odvisen od pomoči strokovnjakov in staršev, ki jih učijo in spodbujajo k čim večji samostojnosti. Zadostna strokovna pomoč je namreč v času razvoja in rasti izrednega pomena za otroka, predvsem pa si vsak otrok zasluži priložnost za napredek, tudi otroci s posebnimi potrebami.« dodaja predstavnica društva.

Ker pa je eden izmed ciljev društva tudi pomoč družinam njihovih članov pri premagovanju socialne stiske, bodo za preostali del donacije namenili P&G izdelke. »Previjanje in pranje otroških oblačil želimo narediti čimbolj brezskrbno in zato bodo družine prejel plenice Pampers, prašek Ariel in mehčalec Lenor,« pravi Tatjana Čadež, vodja programa P&G na Orbico Slovenija in dodaja, da so veseli, da bo šla donacija v prave roke: »Društvo Vesele nogice je izredno aktivno pri delu z otroki z zaostankom v razvoju na različnih področjih ter njihovimi starši. Pri tem jih občudujemo, spoštujemo, njihova prizadevanja pa podpiramo in spodbujamo.«

Tudi v Lidlu Slovenija verjamejo, da majhni koraki lahko vodijo do velikih sprememb, zato si v okviru svoje trajnostne pobude Ustvarimo boljši svet nenehno prizadevajo za lepši jutri. »Verjamemo, da z nesebičnimi dejanji lahko prispevamo k velikemu koraku otrok in, če le stopimo skupaj, jim lahko pričaramo tudi boljše počutje, morda celo lepšo prihodnost. Naše kupce zato vabimo, da v času trajanja akcije tudi sami pustijo svoj odtis za bolj vesel vsakdan otrok in njihovih družin,« pravi Andrej Vouk, direktor nabave v podjetju Lidl Slovenija.

Iskrena hvala P&G in Lidl Slovenija, ker nam omogočata uresničevanje naših ciljev!

 

 

O podjetju P&G

Podjetje P&G s svojimi blagovnimi znamkami oskrbuje skoraj 5 milijard ljudi po vsem svetu. Družba ima enega največjih portfeljev kakovostnih in vodilnih blagovnih znamk, vrednih zaupanja, med drugimi: Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, Wella® and Whisper®. Skupina P&G posluje v približno 70 državah po vsem svetu. Za več informacij in novic o družbi P&G in njenih blagovnih znamkah obiščite spletno stran: http://www.pg.com

 

O podjetju Lidl Slovenija

Lidl Slovenija je del skupine Lidl, ki je z več kot 10.000 trgovinami prisotna na trgih več kot 25 držav po Evropi. Lidl Slovenija zaposluje približno 1.300 sodelavcev in sodelavk ter ima trenutno 46 trgovin. V svojem poslovanju podjetje poudarja usmerjenost h kupcem ter pestro, raznoliko in kakovostno ponudbo. V trgovinah navdušujejo s ponudbo dnevno svežega sadja in zelenjave z Lidlove tržnice ter hrustljavo ponudbo iz Lidlove pekarne, kjer si lahko postrežemo s sveže pečenim kruhom iz lastne dopeke. Več o podjetju: www.lidl.si in www.boljsi-svet.si