Vesele nogice so tekle na 5. Istrskem maratonu

Fotografija: Alenka Lekšan

V Izoli je pretekli vikend potekal že 5. Istrski maraton, tek, ki povezuje ​štiri istrska mesta​ – Koper, Izolo, Piran​ in Ankaran. Letos so organizatorji posebej mislili še na otroke s posebnimi potrebami in za njih priredili poseben tek. Gibalno ovirani otroci in učenci s posebnimi potrebami so se tako lahko udeležili Kapkovega teka s startom ob 14.00 uri in ga tako tudi otvorili. Tek je potekal po trasi, dolgi 400 m: start na Sončnem nabrežju – neimenovana ulica – mimo dijaškega doma – ob morju – cilj na Sončnem nabrežju; 1 krog. 

Fotografija: Slavko Gračnar

Vesele nogice so se Kapkovega teka z veseljem udeležile. Dobro organiziran dogodek, podpora organizatorjev, prostovoljcev in navijačem in čudovito vreme bo še dolgo v lepem spominu našim malim in velikim tekačem.

Kako smo Kapkov tek otvorili lahko vidite na posnetku organizatorjev https://www.facebook.com/IstrskiMaraton/videos/2085320994815575/UzpfSTEwMDAwNTM5MTkzODc0Mzo3NTc4NzQ2ODQ0MDIyNTY/.

HVALA Izola, se vidimo naslednje leto v Portorožu!