Usposabljanje za osebne asistente, uporabnike in njihove zastopnike

V četrtek, 6. 8. 2020 smo izvedli prvo usposabljanje za osebne asistente, uporabnike in njihove zakonite zastopnike, ki je predpisano po Zakonu o osebni asistenci. Usposabljanje je potekalo v Tratah v Muzej norosti, kjer so so odlično poskrbeli, da je ambient bil res prijeten in da smo se tam resnično dobro počutili.

Usposabljanje sta vodili zaposleni društva Vesele nogice: strokovna vodja projektov in programov, univ. soc. del. Urška Petek in koordinator projektov, mag. manag. Ivica Pinter. Na usposabljanju smo predstavili pomen osebne asistence, kakšne so pravice in obveznosti vseh vpletenih, odnos med uporabnikom in asistentom, pravne podlage osebne asistence, delovnopravno zakonodajo, varovanje osebnih podatkov … O praktičnih izkušnjah opravljanja dela osebnega asistenta pa je spregovorila osebna asistentka Jana Spevan.

V okviru usposabljanja je bilo izvedeno tudi usposabljanje za varno in zdravo delo pod vodstvom strokovnega sodelavca podjetja EGAL PB d.o.o.