Dan za spremembe

Banner-4Živimo v času, kjer sta vse bolj pomembna lasten interes in korist. Poudarja se individualizem in sebičnost, solidarnosti pa je vedno manj. Želite biti kamenček v velikem mozaiku sprememb? Bi radi nekomu spremenili življenje, pa ne veste kako? Pridružite se nam, spremenite življenja oseb s posebnimi potrebami! Vabimo vas, da skupaj z nami postavite temelje terapevtskega centra za osebe s posebnimi potrebami.

Kako?

Pred nami je že 6. Dan za spremembe in letos se mu bomo pridružili tudi v društvu Vesele nogice, saj smo prepričani, da smo za življenje v naši skupnosti odgovorni vsi. V vseslovenski prostovoljski akciji Dan za spremembe bomo pokazali, da lahko s prostovoljstvom spreminjamo sebe, druge in naše okolje. 28. marca 2015 bomo skupaj s prostovoljci širili solidarnost. Dan za spremembe je zasnovan pod okriljem Slovenske filantropije, ki je krovna organizacija na področju prostovoljstva. Dan za spremembe je ena največjih prostovoljskih akcij, naš projekt pa bo eden izmed mnogih, ki se bo na ta dan odvijal po Sloveniji. To je akcija, v kateri ljudi naprošamo, da lokalni skupnosti podarijo svoj čas in tako storijo nekaj pozitivnega za skupnost. Upamo, da se nam boste pri cilju povezovanja ljudi v lokalni skupnosti in pri aktiviranju posameznikov pridružili tudi vi, saj smo lahko le, če stopimo skupaj, dovolj močni, da v enem dnevu resnično naredimo vidne spremembe.

Z Dnevom za spremembe se bomo v okviru našega društva vključili v prostovoljsko akcijo, s katero želimo spremeniti in izboljšati življenje oseb s posebnimi potrebami. Omejene kapacitete v zdravstvu in posledično slaba dostopnost terapij, na drugi strani pa ugotovitve, da se z večjim številom ustreznih terapevtskih obravnav lahko prepreči marsikateri operativni poseg, izboljša stanje oseb s posebnimi potrebami in s tem olajša življenje, so nas pripravile k ideji, da postavimo svoj terapevtski center, kjer bomo združili znanje, inovativnost, izkušnje in mladost. Tu bodo osebe s posebnimi potrebami dobile možnost za napredek, nekateri  med njimi pa bodo naredili prve samostojne korake v prihodnost. Vsak od njih si zasluži priložnost za izboljšanje svojega stanja in za neodvisno prihodnost. Naše društvo med drugim tudi z zbiranjem odpadnega papirja zbira sredstva za postavitev terapevtskega centra in istočasno še desetih regijskih enot za dnevne obravnave za osebe s posebnimi potrebami. Z Dnevom za spremembe želimo opozoriti na problematiko oseb s posebnimi potrebami in seveda tudi zbrati čim večjo količino odpadnega papirja, ki ga potrebujemo za uresničitev našega cilja. Dan za spremembe bo tako ena od prvih večjih organiziranih dogodkov v okviru zbiranja sredstev za dosego našega cilja.

Odpadni papir bomo zbirali

v soboto, 28. 3. 2015,

med 9. in 12. uro na parkirišču pod občino Laško

in

med 9. in 15. uro na parkirišču pred vhodom v Citycenter Celje (vzhod) pred teraso Gala Cafe.

Vsem, ki se boste v tem času udeležili akcije, bomo podarili majhno pozornost – ročno izdelano ribico. Zaščitni znak Dneva za spremembe je namreč ribica – ribica, ki se ne prepušča toku in aktivno prispeva k spremembam tako kot vsi, ki bomo sodelovali pri Dnevu za spremembe.

Prepričani smo, da se bo zagotovo našlo kaj odpadnega papirja za našo zbiralno akcijo. Hvaležni bomo, ker vsak kilogram šteje!

Papir lahko oddate tudi na vseh enotah podjetij Gorenje Surovina in Dinos kadarkoli v njihovem delovnem času in pri tem navedete, da je papir namenjen za zbiralno akcijo društva Vesele nogice.

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja