3. december, mednarodni dan invalidov

Fotografija: Boris Vrabec

Združeni narodi so oktobra leta 1992 z resolucijo razglasili 3. december za mednarodni dan invalidov, z namenom, da bi v širši družbi spodbudili boljše razumevanje problematike povezane z invalidnostjo, s temeljnimi pravicami invalidov in z vključevanjem invalidov v družbo. Pomembno je zavedanje, da je invalidna oseba enakopraven in enakovreden člen družbe, ki lahko prispeva svoje najboljše moči in bogati politično, družbeno, gospodarsko in kulturno življenje.

Že deveto leto v društvu Vesele nogice s spoštovanjem do invalidov in oseb s posebnimi potrebami aktivno spremljamo njihov svet in se borimo za njihovo svetlo prihodnost, zato nam je ta dan še posebej pomemben. Naj bo 3. december posvečen vsem vam, ki nam zaupate in z nami delite svoje svetle in temne trenutke. Hvala vam za zaupanje in podporo!

Ob mednarodnem dnevu invalidov in oseb s posebnimi potrebam se zahvaljujemo tudi vsem drugim posameznikom, ustanovam in podjetjem, ki s svojim delom, pozitivno energijo in srčnostjo povezujejo svet invalidov in oseb s posebnimi potrebami s preostalo družbo.